سپهرداد

سپهرداد

دارم نگاه می‌کنم. و چیز‌ها در من می‌روید. در این روز ابری چه روشنم و چه تاریک. همه‌ی رودهای جهان و همه‌ی فاضلاب‌های جهان به من می‌ریزد. به من که با هیچ پر می‌شوم. خاک انباشته از حقیقت است. دیگر چشم‌های من جا ندارد... چشم‌های ما کوچک نیست. زیبایی و زشتی کرانه ندارند...
@
قبل‌ها زیر عنوان وبلاگ می‌نوشتم: «می‌نویسم، پس بیشتر هستم». روزگاری بود که بودن و بیشتر بودن را خیلی دوست می‌داشتم. ولی گذشت. حقیقت عظیم لاتفاوت بودن بودنم و نبودنم من را به ولایت هوا فرستاد. اینکه حالا باز هم دارم می‌نویسم دیگر نه برای بودن و نه برای بیشتر بودن بلکه فقط برای عادت است.
@
ما همانی می‌شویم که پی در پی تکرار می‌کنیم؛ بنابراین فضیلت فعل نیست عادت است.
@
پیاده روی را دوست دارم. آدم‌ها را دوست دارم. برای خودم قانون‌های الکی ساختن را دوست دارم و به طرز غم انگیزی معمولی هستم...
@
و مرد آنگاه آگاه شود که نبشتن گیرد و بداند که پهنای کار چیست.
@
جاده. مسافر. سربازِ پنج صبح. دانشجوی ترم صفری. دختری که چشم هایش نمی درخشد. اندوه. نفرت. عشق. از همین‌ها...
@@@
هیچ گونه ثباتی در موضوعات و سبک نوشته‌های این وبلاگ وجود ندارد.
@@@
ایمیل: peyman_hagh47@yahoo.com
کانال تلگرام: https://t.me/sepehrdad_channel

بایگانی
پربیننده ترین مطالب

SHAME ON YOU MAN

پنجشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۱، ۰۸:۵۷ ق.ظ

استقبال شیخ ساعد آل کو..کش ها از رییس جمهور

"نشست فوق العاده‌ی سران کشورهای اسلامی برای بررسی چالش‌های جهان اسلام و راهکارهای برون رفت از آن."
می‌نشینم به خاندن گزارش‌ها و دیدن عکس‌های اجلاس سران کشورهای اسلامی و مات و مبهوت و ویران می‌شوم. نشست اجلاس سران کشورهای اسلامی است. سران یعنی مثلن رهبر یا رییس جمهور یا رییس مجلس. همراه محمود احمدی‌نژاد یک هواپیما آدم با زن و بچه‌‌هایشان رفته‌اند. سید مجتبا ثمره‌ی هاشمی معاون رییس جمهور، کامران دانشجو وزیر علوم، سید محمد حسینی وزیر ارشاد، عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، علی نیکزاد وزیر مسکن، حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی... ۴تا از وزیران یعنی ۲۰درصد از کابینه‌ی دولت برای یک اجلاس سران کشورهای اسلامی. آن هم کدام وزیران؟

 

زلزله‌ی شش و دو دهم ریشتری رخ داده و ۹۰درصد از خانه‌های ورزقان نابود شده‌اند و منطقه سردسیر است و باید تا پایان تابستان خانه‌هایی برای اسکان زلزله زده‌ها ساخته شود و آن وقت وزیر مسکن و شهرسازی پا شده است رفته است مسجدالنبی در روضه‌ی رضوان نماز می‌خاند.
سازمان سنجش سر خود مانع از تحصیل بیش از ۶۰درصد از جمعیت کنکوردهندگان در ۷۷ رشته‌ی دانشگاهی شده و موجی از اعتراضات روانه‌ی وزارت علوم است و وزیر علوم پا شده رفته مسجدالنبی قرآن ختم می‌کند و اعتراضات را هم حکمن دایورت می‌کند به چتری‌های حیاط مسجد پیامبر...
سر لج بازی دو تا از زیردست‌های وزیر ارشاد در حوزه‌ی هنری و شورای صنفی نمایش فروش ۳۰درصد از سینمای ایران در سینما آزادی بایکوت شده است و مردمی که می‌خاهند در عید فطر و ایام تعطیلات فیلم‌های جدید سینما را ببینند از حقشان محروم شده‌اند و هیچ کسی هم نیست که جنگ زرگری و لج بازی‌های شخصی را پایان بدهد بعد آقای وزیر ارشاد پا شده است رفته است قبرستان بقیع دعای زیارت می‌خاند...

ناصرالدین شاه در اواخر سلطنتش می گفت: من پادشاه ده میلیون رعیت ایران نیستم، بلکه پادشاه شپش ها و قورباغه ها و گنجشک ها هستم

و دعای زیارت خاندن و نماز خاندن در مسجدالنبی... رییس جمهور قبل از سفر در فرودگاه مهرآباد برگشته گفته به نیابت از کل ملت ایران نایب الزیاره خاهد بود!
سایت‌های منتسب به دولت با کلی افتخار نوشته‌اند که به محض فرود آمدن هواپیمای اختصاصی رییس جمهور این آدم‌ها به استقبال رییس جمهور آمده‌اند: شاهزاده «عبدالعزیز بن ماجد عبدالعزیز» امیر منطقه مدینه منوره، سرلشکر ستاد «فهد بن مونس العنزی» فرمانده نظامی منطقه مدینه، سرلشکر «سعود عوض الاحمدی» فرمانده پلیس این منطقه، محمد جواد رسولی سفیر ایران در عربستان، همچنین مهندس «عبدالفتاح عطا» مدیر فرودگاه بین المللی شاهزاده «محمد بن عبدالعزیز» و «امین سنوسی» ریس کل دفتر تشریفات پادشاهی عربستان و شماری از مقام‌های نظامی و غیر نظامی در مراسم استقبال از رییس جمهوری اسلامی ایران در مدینه منوره حضور داشتند.

چند تا از ایرانی ها می توانند همچین احترام و روی خوشی را تجربه کنند؟

و همین آدم‌های گردن کلفت رییس جمهور و یک هواپیما آدم همراهش را برداشته‌اند برده‌اند مسجدالنبی و زیارت بقیع و آقای احمدی‌نژاد و همراهان در محراب پیامبر و روضه‌ی رضوان نماز خانده‌اند و... و مگر او رییس جمهور ایران نیست؟! مگر به اسم ریاستِ جمهوری اسلامی ایران نرفته؟! مگر نمی‌داند که در‌‌ همان مسجد پیامبر توی‌‌ همان روضه‌ی رضوان چه برخوردهایی با ایرانی‌ها صورت می‌گیرد؟ یعنی تا به حال نشنیده که‌‌ همان روضه‌ی رضوانی که او رفته است تویش به نیابت از ایرانی‌ها نماز خانده است، وقتی زنانه می‌شود برای زن‌های ایرانی پاری وقت‌ها آرزوی محال می‌شود؟ نمی‌داند نشنیده که‌‌ همان شرطه‌هایی که برایش راه باز کرده‌اند و مسجد را قوروق کرده‌اند تا قرص صورت زن ایرانی را می‌بینند با باتوم‌‌هایشان مانع از ورود زن ایرانی به روضه‌ی رضوان می‌شوند و هی می‌گویند ایرانی لا... ایرانی لا...
رفته‌اند بقیع زیارتنامه خانده‌اند... یعنی او که رییس جمهور ایران است نمی‌داند که خیل ایرانی‌هایی که به آنجا می‌آیند خیلی وقت‌ها حتا اجازه‌ی ایستادن در مقابل قبور ۴ امام را هم ندارند چه برسد به زیارتنامه خاندن و ادای احترام و...
و شاید محمود احمدی‌نژاد راست گفته. او به نیابت از کل ایرانی‌ها زیارت می‌کند و عمره را هم انجام می‌دهد. قرار نیست که ایرانی‌ها زیارت بکنند و عمره انجام بدهند. نه در گذشته حق زیارت داشته‌ایم و نه در آینده خاهیم داشت. به هر حال درهای رحمت خداوند به روی چند ایرانی (محمود احمدی‌نژاد و وزیران و زن و بچه‌‌هایشان و همراهان) باز شده و آن‌ها به نیابت از ما زیارت می‌کنند و عمره به جا می‌آورند دیگر...

 روضه ی رضوان...

توی گوگل پلاس یکی روایت جالبی از ۷ سال پیش کرده بود... تعریف کرده بود که:
 «چند روز پس از پیروزی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ۸۴، ملک فهد پادشاه ۸۵ ساله عربستان سعودی فوت کرد و بر اساس مناسبات دیپلماتیک باید هیاتی از دولت ایران برای مراسم خاکسپاری او به ریاض می‌رفت.
از آنجا که هنوز دولت نهم کاملا مستقر نشده بود و مطابق قانون، معاون اول دولت قبلی باید مسوولیت امور را تا زمان تنفیذ حکم رییس جمهور جدید توسط رهبر معظم انقلاب و ادای سوگند در مجلس توسط رییس جمهور جدید بر عهده داشته باشد، محمد رضا عارف همراه هیاتی کوچک راهی ریاض شد. اما هنگام بازگشت معاون اول دولت اصلاحات درخواستی از ساکنان جدید پاستور داشت.
عارف از مقامات جدید دولت پرسیده بود؛ با توجه به نزدیکی به مکه مکرمه آیا امکان سفری نیم روزه به این شهر وجود دارد تا خود و هیات همراه محرم شده و به زیارت کعبه بروند؟ پاسخ به این درخواست بیش از یکساعت طول کشید اما در ‌‌نهایت با جواب منفی، هواپیمای اختصاصی دولت به کشور بازگشت. نزدیکان احمدی‌نژاد پیغام داده بودند که هواپیما متعلق به بیت المال است و معاون اول دولت پیشین حق ندارد در ادامه یک سفر کاری به زیارت خانه خدا برود ولو این سفر چند ساعت بیشتر طول نکشد.
هفت سال پس از این واقعه، اجلاس اضطراری سازمان همکاری‌های اسلامی در مکه برگزار می‌شود و دکتر محمود احمدی‌نژاد به پاویون جمهوری اسلامی فرودگاه مهرآباد تهران آمده است. در فاصله یک ساعتی که فرایند حضور و مصاحبه و بدرقه رییس جمهوری طول می‌کشد، وزرا و مسوولان بسیاری از نهاد ریاست جمهوری با زن و فرزند سوار‌‌ همان جت ۷۲۷ اختصاصی دولت می‌شوند تا راهی مکه مکرمه شوند. تعداد این مهمانان ویژه به حدی است که نام برخی خط می‌خورد تا صندلی برای نشستن آنان وجود داشته باشد.
سفر این تیم خانوادگی به مکه دو روز و یک شب زود‌تر از زمان اجلاس سازمان همکاری‌های اسلامی انجام می‌شود و البته هزینه محل اقامت و غذا این هیات چند ده نفره به عهده دولت جمهوری اسلامی است.
هفت سال پیش دولت عدالت محور سفر چند ساعته یک مقام مسوول را به بهانه هزینه بنزین هواپیما از بیت المال لغو کرد، اما حالا هزینه میلیون دلاری آدم‌های بی‌ارتباط با اجلاس از بیت المال تاملی بر نمی‌انگیزاند....»

پس نوشت: مهرورزی معجزه ی هزاره ی سوم با دیکتاتورهای جهان عرب

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۱/۰۵/۲۶
پیمان ..

احمدی نژاد

نظرات (۱۲)

تقدیم به همه دختران آذربایجان :
روی خواب هایم
عکس زنی بکش
که ماه را به موهایش سنجاق زده
بنویس
من خواب مانده ام
و دستی
ستاره ها را از آسمان کودکی ام
دزدیده

مرسی از نوشته هات دوست ! که بار هربار خوندنش قلبم از جا کنده میشه برای این همه مظلومیت مردمم و انگار خدا هم تو همون روضه بقول تو رضوان مانده و ما را فراموش کرده .
۲۶ مرداد ۹۱ ، ۱۶:۱۷ مهدی ارسلان
تازه هیچ غلطی هم نکرد،مثلا رفته بود جلو تعلیق سوریه رو بگیره،تره هم براش خورد نکردن.
من موندم چرا این وبلاگ فیلتر نمیشه؟!
حالا مثلن اگه اون وزیرا بودن، چه خاکی تو سر ملت میکردن؟ مثه بقیه مفت خورا که میگن مرغ نخورین، پیاز بخورین(انگار پیاز ارزونه!) اونا هم میگفتن خب ب ما چه؟ زلزله شده ک شده! تفکیک جنسیتی قراره بشه؟ خب بشه. خیابونا رم میخایم زوج و فرد کنیم جمعه ها خانوادگی چ برسه به دانشگاه ها! مردا حیوونن(انگار همه مثه خودشونن!) زنا هم فاحشه باید تفکیک جنسیتی بشه!
تازه اینجا ک عربستانه، نیویورک ک رفته بود صدتا زن برده بود و تو هتلی ک بودن هر روز چلو کباب سفارش داده بود! من نمیدونم این صدتا زن مال کی بوده؟
یا آقا مجتبا جونشون وقتی زنش حامله نمیشد برداشت کل فامیل زنشو یک سال برد لندن تا بتونه یک بچه پس بندازه! اصلن هم ک بودجش دولتی نبود!
حالا اینا ب کنار اصن هم مهم نیست که هشت پا(سپاه) کل جنگلای گرگان رو تخریب کرده تا موزه دفاع مقدس بسازه!!!!!
دور نیست فی)لتر شدن. خیالت راحت... اقا و خانمی که می گی چرا 2هفته ننوشته بودی می بینی که آرزوی فیلتر کردن می کنن برام...
حالا چرا عصبانی میشی!ایشون ابراز تعجب کردن از سیستم نظاممونکه انقدر حواسش به همه جا هست و دقیق و حساب شده عمل میکنه در همه موارد!
واسه چی نوشتین خیالت راحت؟! واسه این نوشتم چرا اینجا فیلتر نمیشه چون دوست من یک وبلاگ داشت که توش چیز خاصی هم نمینوشت اما فیلتر شد!
واقعن چرا فکر میکنی ارزوی من فیلتر شدنتونه؟ چرا از یک جمله اینقدر معانی وحشتناکی برداشت میکنین؟ منظور من دقیقن جمله مرضیه بود.اینکه اینا حواسشون به همه جا هست....
خاک تو گوریا تازه بدشون هم میاد ...
دیشب تو بیست و سی می گفت دشمنا حسابشون جداس اما بعضیا داخل کشور گفتن چرا صدا و سیما کم کاری کرده ، چرا احمدی نژاد تو این وضع زلزله رفته مکه ...
یعنی چی ؟
یعنی اگه اعتراض کنی میشی مثه دشمنا که تکلیفشون روشنه
البته من از اینکه بیست و سی نگاه میکنم برای خودم متاسفم ...
اما متاسفانه بازم نگا میکنم .. نمیدونم چرا ...
۲۷ مرداد ۹۱ ، ۲۱:۵۰ فرشته شریعتی
"زلزله‌ی شش و دو دهم ریشتری رخ داده و ۹۰درصد از خانه‌های ورزقان نابود شده‌اند و منطقه سردسیر است و باید تا پایان تابستان خانه‌هایی برای اسکان زلزله زده‌ها ساخته شود و آن وقت وزیر مسکن و شهرسازی پا شده است رفته است مسجدالنبی در روضه‌ی رضوان نماز می‌خاند."

خوب شد اینو نوشتی. انگار یه بار از رو دوشم برداشته شد.
چی شد که فکر کردی همون آدمی که باعث کشته شدن دسته دسته آدم در کشور خودشون اون هم به خاطریه اعتراض با دلایل درست بود شد حالا می خواد بره اونجا وفکر کنه به مردمی که نمی تونند درست وحسابی زیارت کنند .... واقعن !
چی شد که فکر کردی آدمی که هشت ساله بدبخت کرده این مملکت را حالال مثلن باید به فکر آدمهایی باشه که چند روز پیش از زلزله ریختن تو خیابون وبه خودش و این به اصطلاح آقا لعنت فرستادن ....
وچی شد فکر کردی آدمی که تمام تبلیغات انتخاباتش را با پول بیت المال انجام داده حالا به فکر پول مردمه ....
به جهنم که یه سری ایرانی زیر خاک موندن وزلزله ای که هیچ جای دنیا کشته نمی ده اینجا زنده نمی ذاره کسی را
به جهنم که یه سری ایرانی تو سوریه گروگان گرفته شدن وما حتا نمی دونیم اونجا دارند باهاشون چه کار می کنند
به جهنم که اینجا به اسم تحریم هربلایی می خوان سر ملت میارن وبا پولشون نماز میخونن تومسجدالنبی

وحالا حتمن باید بگیم زیارت قبول
مملکت داغونه به خدا ....
چیزی نگفته این تپش واژه می گی آروزی فیلتر شدنما دارن از عواقب خود بزرگ بینی یه ها نکن با خودت همچین
همه با عجله و احساسی در مورد مسائل اظهار نظر میکنید.فقط پوسته ی روی سیاست رو ما میبینیم.خانه ها هم گفته اند 45روزه میسازند.این دولت جای نقد بسیار دارد اما اصولی نقد کنیم.
چه قدر شما با طمانینه و منطقی نگاه می کنید. حل شد به نظرت مشکل؟ چون خونه ی اونا رو می سازن همه چیز حله؟
یه بابایی می گفت کلن ملت ایران امثال میرزاآقاخان نوری رو پرورش می ده و تحسینشون می کنه و اگر این وسط امیرکبیری بیاد رو کار اشتباه محضه و خود همین ملت کاری می کنه که این اشتباه محض نابود شه... شما به به و چه چه کن، تنها نیستی، نگران نباش.
اشکال شما اینه که صفر و یک نگاه میکنی.مشکل مملکت و آدماش با ساختن یه خونه حل نمیشه.با کار و انصاف حل میشه که بخشیش به دوش من وتوست یه بخشیشم به دوش حکومت.به به و چه چه رو کسایی میکنن که پول مفت میخورن نه کسی مثل من که صبح تا شب جون میکنه واسه یه لقمه نون.تو خونت نشستی چندتا کتاب خوندی فکر میکنی کسی که اعتراض کنه روشن فکره؟!نه عزیز.شما تو خونت نشستی درس میخونی میبینی جامعه رو از دریچه خونت یا حداکثر از پنجره brt یا مترو نه جامعه این نیست که میبینی آدما عصبین ولی نمیتونی درک کنی چون تو خونتی .من واسه پولم زحمت میکشم واسه هیچ کس به به و چه چه نمیکنم.هر کسی که با شما مخالفه الزاما ابله نیست ،کور نیست،.....مدافع این دولتم نیستآفرین. چه پسری... پولم درمیاره. ماهی چند درمیاری حالا؟ با کجای جامغه سروکار داری حالا؟! چه پسری... خونه ی ما راستش کشتی نیست دریچه داشته باشه... پنجره داره. چیزی از جامعه هم ازش پیدا نیست. یه خیابون و چند تا درخت ازش پیداست. بی آرتی هم خیلی وقته سوار نمی شم. مترو هم اگر می شینم توش کتاب می خونم. چیزی رو نگاه نمی کنم. اگه فک می کنی زندگی من همیناست و زندگی تو غنی تره باشه تو غنی تر. به جایی برنمی خوره. فقط یه مساله ای که وجود داره اینه که من یاد اون اسبه تو مزرعه حیوانات افتادم یهویی. سیستم بدیه لامصب...
god rest you merry gentelmen

با اسم اون اسبه مزرعه حیوانات طرف رو به شکل فرهنگی
واری نابود کردی...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی